Veterinární ambulance
u Svaté Barbory

Veterinární ambulance

Prevence (předcházení) zdravotních potíží je vždy jednodušší než jejich řešení .  Nejen v medicíně pak platí, že jakýkoli problém je ve svém začátku mnohem lépe zvladatelný než ten, který trvá dlouho a který už může způsobit i nevratné změny zdravotního stavu.

Mnoho onemocnění může ve svém počátku probíhat skrytě a bez vyšetření krve, moči nebo bez použití zobrazovacích technik (RTG, USG) jsou nezjistitelná. Majitel si pak všimne jejich příznaků až v době, kdy se potíže projeví klinicky (kulhání, změna příjmu potravy a vody, změna kondice, apod.). Proto bychom Vám chtěli nabídnout cenově zvýhodněné „preventivní programy“. Na tato preventivní vyšetření je nutné se objednat!

Pro psy malých plemen od 8 let, psy velkých plemen od 6 let, psy obřích plemen od 4 let, kočky od 6-8 let)

 
Klinické vyšetření (kontrola barvy a stavu sliznic a spojivek, kontrola stavu oční čočky, rohovky a duhovky, CRT, kontrola stavu zevních zvukovodů, kontrola velikosti hmatných mízních uzlin, poslech srdce a plic, prohmatání dutiny břišní, prohmatání (palpace) mléčné žlázy/varlat, kontrola stavu kůže a srsti, kontrola stavu a počtu zubů)
 
140,-
 
Odběr krve
 
100,-
 
Vyšetření krve biochemické (stanovení 14 základních parametrů) na počkání
 
810,-
 
Vyšetření krve hematologické veterinárním přístrojem na počkání
 
250,-
 
Vyšetření moči papírkem Hexaphan (určení 6-7 základních parametrů v moči)
 
30,-
 
Vyšetření moči refraktometrem (stanovení hustoty moči veterinárním přístrojem)
 
100,-
 
Vyšetření močového sedimentu mikroskopicky (detekce buněk, krystalů, apod.)
 
120,-
 
Ultrasonografické vyšetření dutiny břišní (kontrola jater, prostaty/dělohy, močového měchýře, peristaltiky střev, apod.)
 
350,-
 
Spotřební materiál
 
60,-


CELKEM: 1.960,- vč. DPH, v rámci preventivního programu je snížena na 1.560,- vč. DPH

Papoušci dokáží velmi dobře maskovat  své zdravotní potíže, a to bohužel i velmi vážné. Často se tak stane, že chovatel si prvních příznaků onemocnění všimne až v době, kdy už  zdravotní problém trvá nějakou dobu a někdy je už i neřešitelný. V rámci prevence je vhodné nechat papouška preventivně vyšetřit jednou za rok, aby měl chovatel povědomí o jeho zdravotním stavu a abychom mohli na možné onemocnění reagovat okamžitě i v době, kdy se ještě neprojevilo klinicky.

 
Klinické vyšetření (kontrola stavu nozder, zobákové dutiny, stavu choany, jazyka, očí, kontrola zvukovodů, poslech srdce a plic, palpace dutiny tělní, kontrola tělesné kondice, stavu kloubů a kostí křídel a končetin, kontrola opeření, stavu kůže a kožních derivátů)
 
180,-
 
Odběr krve
 
120,-
 
Vyšetření krve biochemické (stanovení základních 12 biochemických parametrů)
 
750,-
 
Vyšetření krve hematologické (včetně ručního barvení a vyhodnocení krevního nátěru)
 
250,-
 
Mikroskopické vyšetření trusu koprologické (diagnostika endoparazitóz flotací)
 
150,-
 
Mikroskopické vyšetření nátěru trusu (ruční barvení a vyhodnocení stavu střevní mikroflóry včetně detekce některých patogenů, jako jsou kvasinky nebo megabakterie)
 
150,-
 
Spotřební materiál
 
60,-

CELKEM: 1.660,- vč. DPH, v rámci preventivního programu je cena snížena na 1.310,- vč. DPH.